Poradnik doboru gniazd telewizyjnych i satelitarnych

 

Gniazdo RTV końcowe - najprostszy rodzaj gniazda radiowo telewizyjnego. Posiada jedno wejście sygnału antenowego i dwie końcówki wyjściowe: radio plus telewizja.

 

Gniazdo RTV przelotowe - gniazdo, podobnie jak RTV końcowe, z jednym wejściem sygnału i dwoma wyjściami. Dodatkowo nadaje się do przekazania sygnału do kolejnego gniazda, w przypadku kiedy instalujemy gniazda w szeregu. Instalacje szeregową musimy zakończyć gniazdem końcowym.

 

Gniazdo RTV-SAT końcowe - gniazdo z jednym wejściem sygnału antenowego. Na wyjściu z gniazda mamy trzy końcówki - radio, tv i sat. Dodatkowa końcówka sat wykorzystywana jest w instalacji telewizji kablowej bądź satelitarnej.

 

Gniazdo RTV-SAT przelotowe - odpowiednik gniazda RTV przelotowego z dodatkowym wyjściem sat.

 

Gniazdo 2xSAT - najbogatsze w funkcje i najdroższe z gniazd. Pozwala na wprowadzenie do gniazda dwóch sygnałów antenowych. Wykorzystywane w najczęściej w instalacjach sieci kablowych lub telewizji satelitarnej, kiedy potrzebujemy dwóch niezależnych źródeł sygnału antenowego (najczęściej do podłączenia nagrywarki). Do gniazda wchodzą i wychodzą dwa różnie sygnały. Gniazdo występuje tylko w wersji końcowej.

 

Zewnętrzne obudowy gniazd w zależności od serii mogą przybierać klasyczne kwadratowe kształty (Berker Kwadrat, Ospel Impresja, Kontakt Simon 54), prostokątne (Berker K.1) bądź okrągłe w seriach Berker R.1, R.3, Berker 1930 czy Berker R.Classic.

Zewnętrzne obudowy gniazd mogą różnić się także materiałem z jakiego zostały wykonane. W przypadku produktów z serii Berker K.5 możemy mieć obudowę gniazda wykonaną ze stopu stali szlachetnej bądź aluminium.

Dostawa

Paczkomat InPost 10 zł

Przesyłka kurierska 15 zł

Przesyłka kurierska za pobraniem 20 zł

Zamówienia przekraczające 1200 zł dostawa gratis

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl