Instrukcja montażu ramek Kos Dante

Dzięki materiałom ze strony firmy Kos, przedstawiamy Państwu instrukcję montażu ramek serii Kos Dante.

 

1)

Montaż rozpoczynamy od zainstalowana wyłącznika bądź gniazda w puszce podtynkowej. Elementy centralne montujemy za pomocą wkrętów z główką o maksymalnej szerokości 6 mm lub za pomocą pazurów rozpierających. 

 

Kos Dante

 

Podczas montażu należy zwrócić uwagę na prawidłowe osadzenie puszek w ścianie. Puszka nie może wystawać ponad ścianę i powinna być zlicowana z tynkiem. Dobre jakościowo puszki ułatwiają montaż elementów centralnych: gniazd i wyłączników.

 

Kos Dante 

 

Jeśli mamy do czynienia z puszkami wielokrotnymi, to należy pamiętać, że muszą być zainstalowane idealnie w poziomie lub w pionie. Kiedy puszki są dobrze wypoziomowane, łatwiej jest wypoziomować instalowany osprzęt. 

 

Kos Dante

 

2)

W drugim kroku montujemy płytkę nośną dla ramki za pomocą specjalnych zatrzasków. Najważniejsze, żeby każdy zatrzask wskoczył na swoje miejsce. Nie zapięty do końca zatrzask powoduje nierówność płytki nośnej ramki, a w konsekwencji może doprowadzić do pęknięcia ramki ze szkła bądź kamienia. 

 

Kos Dante

 

 

3) 

Trzeci etap to mocowanie ramki bezpośrednio na płytce nośnej. Ramkę blokujemy redukcją ramki, zwracając uwagę, aby wszystkie cztery zatrzaski się zamknęły.

 

Kos Dante 

 

4)

W ostatnim, czwartym etapie, montujemy klawisze do wyłączników lub przykręcamy elementy centralne gniazd, gniazd komputerowych czy gniazd rtv.

 

 

źródło: www.kos.pl

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl